Penis Eğrilikleri

Penis Eğrilikleri ve Peyroni Hastalığı

Penis Eğriliği Nedir?

Penisin doğuştan veya sonradan olan hastalıklar nedeni ile bir tarafa doğru anormal eğilmesidir.

Belirtileri Nedir?

Penisin normal anatomik yapısı hafif yukarı açılı ve düzdür. Bu hastalarda çoğunlukla yukarı doğru, bazen sağa veya sola doğru bazen de aşağı doğru eğrilik olur. Eğrilik derecesi 10 dereceden 150 dereceye kadar olabilir.

Penis Eğriliğinin Nedenleri Nedir?

En sık nedenler

 • Doğuştan beri olabilir. Hipospadias denen peygamber sünnetli olabilir veya hipospadias olmadan da sadece eğiklik olabilir.
 • Düşme çarpma veya seksüel ilişkide penis kırılması sonrası olabilir. Bu durumdaki hastaların travma sonrasında penisleri şiş ağrılı ve mordur.
 • Hipospadias ile beraber
 • Peyroni hastalığı
penis eğriliği düzelir mi

Penisi düzeltmede yama kullanılması. Bu hastada cilt kullanılmış.

Penis Eğriliğinin Risk Faktörleri Nedir?

Seksüel fantaziler, ranzada yaşam penis kırıklarına neden olabilir. Gece uykuda ereksiyonlu penisle ranzadan düşme sonrası penis kırıkları çok görülür. 40 yaş sonrası peyroni hastalığı sık görülür. Belli bir nedeni yoktur.

Penis Eğriliği Hastalığında Ameliyat Olunmaz İse Ne Olur?

• İlişkiye girememe ve buna bağlı kısırlık,

• İktidarsızlık ağrılı ereksiyon,

• Psikolojik sorunlar ile birlikte ayrılıklara kadar varan aile problemlerine yol açabilir.

Penis Eğriliğinde Doktor Randevusu Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Varsa penisin birkaç yönden(Ereksiyon halinde) fotoğrafı çekilerek doktora başvurulmalıdır.

Penis Eğriliğinin Tetkik Yöntemleri Nelerdir?

Direk görüşle tanı konup tedavi planlanır. Bazı olgularda ultrason ve MR yapılabilir.

Penis Eğriliğinde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tedavide amaç penisi fazla kısaltmadan düzeltmektir. Eğer sadece düzeltme dikişleri kullanılacaksa ameliyat 1 saat sürer. Aynı gün taburcu edilir. Bir gün sonra işine gidebilir. Eğer eğrilik ciddi ise ve bir yama kullanılacaksa ( Ağız mukozası, damar, cilt ) operasyon 2 saat sürer. Hastanede 1 gün yatılır. Güncel aktivitelere 2-4 gün sonra başlanılır.

Penis Eğriliği İçin Yaşam Stili Önerileri

Hastaların bazen hafif eğrilikleri (15 dereceden az) sorun yaptıklarını görüyoruz. Bu hastaların tedaviye ihtiyacı olmayabilir. Psikolojik takıntı varsa ve psikolog tedavinin yararlı olacağına inanıyorsa ameliyat yapılır. Diğer hastalarda ameliyat önerilir. Biz hasta ile konuşarak en uygun tedaviye birlikte karar veriyoruz. Hastanın beklentileri, ameliyatın getirileri değerlendirilir.

Peyroni Hastalığı Olanlara Özetle Öneriniz Nedir?

Hastalığın belli bir başlangıç ve devam etme süreci vardır. İlk yıl hastalık süreci devam ettiği için ameliyat önermeyiz. Bu dönemde ilaç tedavileri ile destekleriz. Aradan bir yıl geçmiş ise plak dediğimiz kireçli doku iyice belirginleşmiş ve sertleşmiş ise eğiklik varsa ve ilişkiye girmede problem oluşturuyorsa ameliyat planlanır.

Ameliyata Bağlı Problem Yaşar Mıyım? Penisim Kısalır Mı?

Deneyimli bir üroloğun yapacağı ameliyata bağlı önemli bir sorun yaşamazsınız. Bazı hastalarda penis başında soğukluk hissedilebilir. Sadece dizginleme dikişleri yapılarak penis düzeltilirse peniste 1 cm kısalma olabilir. Eğer hastalıklı kısım yarılarak araya bir doku getirilerek ameliyat yapılırsa penis 1-2 cm uzar. İkinci ameliyat daha teknik bir ameliyattır.

penis eğriliği nasıl olur

Ameliyat öncesi 40° lik penis eğriliği

peniz düzleştirme ameliyatı

Ameliyat sonrası düzeltilmiş penis

 

Peyronie ne demektir?

Peyronie bir penis eğriliği hastalığıdır. Penisin eğrilmesi ile karakterizedir. Bu hastalıkta, penisi çevreleyen kılıfta kireçlenme (fibrozis) oluşur. Penis, öne, yukarı, sağa veya sola doğru eğrilir. Doğal konumunu kaybeder. Ayrıca sertleşme sorunları ortaya çıkabilir. Her penis eğriliği peyronie değildir. Bazı genç hastalarımızda doğuştan gelen (konjenital penil kurvatur) bir problem olarak penis eğriliği vardır. Peyronie ise edinsel bir hastalıktır. Genellikle 40 yaşından sonra görülür. Bu hastalık adını, Fransız cerrah François Gigot de la Peyronie’den almıştır. François Gigot de la Peyronie, 1743 yılında bu hastalığı ilk tanımlayan hekim olmuştur.

Peyronie nasıl anlaşılır?

 • Penis derisinin altında hissedilen sertlik
 • Penisin eğrilmesi
 • Ereksiyon problemleri
 • Penis boyunda kısalma
 • Ağrı

Peyronie hastaları hangi şikayetlerle hekime başvurur?

Hastalar penis eğriliği, ilişkiye girmede güçlük, penis boyunda kısaltma, penis esnekliğinde azalma ve ağrı ile hekime başvururlar. Ameliyatla bu eğriliği düzeltmek ve hastanın sorunlarını gidermek mümkündür.

Peyronie hastalığı kimlerde olur?

Peyronie doğumsal olmayan bir penis eğriliği hastalığıdır. Bilindiği gibi penis eğriliği doğuştan da gelebilir. Ancak peyronie edinsel bir sağlık sorunudur. Daha çok şu gruplarda görülür:

 • 40 yaş üzeri erkekler
 • Diyabet hastaları
 • Sigara tüketicileri
 • Gut hastaları
 • Ailede penis eğriliği hikayesi

Ayrıca bilinçsiz cinsel ilişkiler ve penise alınan darbelerin de Peyronie hastalığına neden olabildiği bilinmektedir.

Peyronie hastalığında penis hangi tarafa eğrilir?

Penis sağa, sola, yukarıya veya aşağıya doğru eğrilebilir. Ancak biz genellikle yukarıya doğru bir eğrilme ile karşılaşırız.

Penis eğriliği derecesi nasıl ölçülür?

Penisinin eğriliğinden şüphelenen, penis derisinin altında bir ağrı ve sertleşme hisseden erkeklerin mutlaka bir üroloji uzmanıyla görüşmesi gerekir. Bu muayenede hekim penisi muayene edecek ve eğriliğin derecesini saptayacaktır. Penis eğriliğini ölçümlemek için penisin ereksiyon halinde olması gerekir. Penisinin kaç derece eğrildiğini merak eden hastalar da doktora başvurmadan önce bu işlemi bir açıölçer yardımıyla evde yapabilirler. Ancak en sağlıklı ve doğru bilgi için hastanın mutlaka bir ürolog ile görüşmesi gerekir.

Penis eğriliği cinsel yaşamı olumsuz etkiler mi?

Evet, etkiler. Penis eğriliği cinsel birleşmeyi iki taraf içinde zorlaştırır. Buna bir de sertleşme bozukluğu eklenirse cinsel yaşam ciddi anlamda olumsuz etkilenir. Bu nedenle, penis eğriliğini tedavi etmek gerekir.

Her peyronie hastasında ereksiyon kaybı olur mu?

Her peyronie hastasında erektil disfonksiyon (ereksiyon kaybı) olmaz. Ancak bununla birlikte hastaların önemli bir bölümde bu sorun gündeme gelir. Neredeyse her 3 peyronie hastasının 1’inde sertleşme kaybıyla karşılaşırız. Bu kayıp peyronie ile ortaya çıkabildiği gibi peyronie’den öncede başlamış olabilir. Şeker hastalığı buradaki en önemli risk faktörüdür. Diyabet, hem peyronie’yi hem de erektil disfonksiyonu tetikleyebilir. Ayrıca madde kullanımı, anksiyete ve depresyon da bu iki hastalığa birden neden olabilir.

Sertleşme kaybı penisin eğrilmesinden sonra ortaya çıktıysa bu yapısal bir sorun olmayabilir. Eğriliğin kendisi ve eğriliğin getirdiği psikolojik sorunlardan kaynaklanabilir. Penisin eğrilmesine neden olan kireçlenmiş doku penisin kanlanmasını ve erekte olmasını olumsuz etkileyebilir. Eğriliğin düzelmesiyle birlikte hastanın sertleşme yetisi de düzelebilir.

Penis eğriliği ne zaman ameliyat edilmelidir?

Peyronie hastalığında cerrahi tedavi peyronie’nin başlangıcından 1 yıl sonra yapılır. Bu 1 yıl hastalığın gelişme sürecidir. Bu süre zarfında eğriliğin nihai ölçüsüne ulaşacağını düşünürüz. Yine bu sürede eğriliği azaltmak için ilaç tedavisine başvurulabilir. Penisteki kireçlenmiş dokuya enjeksiyon uygulanabilir. Tüm bunlara rağmen eğrilik ölçüsü 40-50 derecelere ulaştıysa penisi düzeltmek için birinci yılın dolmasıyla birlikte hastaya peyronie ameliyatı yapılır.

Penis eğriliği ameliyatı nasıl yapılır?

Günümüzde uygulanan iki tür penis eğriliği ameliyatı vardır. İlki penis dokularına konulan basit dikişlerle penis eğriliğinin düzeltilmesidir. Bu görece basit bir ameliyattır. Yaklaşık 20 dakika sürer. Ancak bu ameliyat sonucunda penis 1 cm kadar kısalabilir. Diğer bir cerrahi yöntem ise greft yardımıyla yapılan ameliyatlardır. Yani vücudun başka bir kısmından alınan dokular penis içine nakledilir. Bu doku parçası genellikle ağzın iç kısmından alınır. Ameliyat bu yöntemle yapıldığı takdirde penis kısalmaz, aksine 1-2 cm kadar uzayabilir. Hastalığın tekrar etme riski minimize edilir. Bu ameliyat yaklaşık 2 saat sürer. Gerekli eğitimi almış ve tecrübe edinmiş üroloji hekimlerince yapılması gerekir.

Penis eğriliği ameliyatsız tedavi edilebilir mi?

Penis eğriliğinin nihai tedavisi cerrahidir. Ancak, özellikle penisin eğrilmeye başladığı ilk 1 yılda uygulanan bazı tedaviler ile eğrilik azaltılabilir, durdurulabilir. Bunlar nelerdir?

 • İlaç tedavisi: Ağızdan alınan ilaçlar ile penis içinde oluşmuş sert plak tabakasının azaltılması amaçlanır. Bu ilaçlar aynı zamanda hastanın ağrılarını da azaltır. Başlangıç aşamasındaki penis eğriliklerinde fayda sağlayabilir.
 • Şok dalga tedavisi: ESWT ve LSWT teknolojilerine peyronie hastalığının tedavisi için başvurulabilir. Bu yöntemlerle penisin içinde oluşan sert plak tabakasına şok dalgaları gönderilir ve yok edilmeye çalışılır. Daha çok hafif eğriliklerde kullanılan bir yöntemdir.
 • Enjeksiyonlar: Penis içindeki kireçlenmiş dokuya yönelik uygulanan enjeksiyon işlemidir.

Her penis eğriliği tedavi edilmeli midir?

Doğumsal olmayan sonradan edinsel olarak ortaya çıkan peyronie hastalığından bahsediyorsak, her zaman bir tedavi uygulamak şart değildir. Eğriliğin ölçüsü 20-25 derecelerin altındaysa, kişinin ve eşinin cinsellikle ilişkili bir şikayeti söz konusu değilse, bir ağrı durumu da yoksa tedavi uygulamamak, takipte kalmak bir seçenektir. Penisin aşırı eğrilip kırılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Ölümcül bir hastalığa dönüşmez.

Peyronie hastalığı kendiliğinden geçer mi?

Peyronie hastalığı farklı seyirlere sahiptir.

 • Çok sınırlı da olsa bazı hastaların penisi eğrildikten bir süre sonra kendiliğinden düzelebilir. Bu tür olgular tüm peyronie hastalarının yaklaşık %10’unu oluşturur.
 • Penis bir miktar eğrilir. Sonrasında bu eğrilik sabit kalır. Eğriliğin ölçüsüne göre tedavi düşünülür.
 • Penis eğriliği dramatikleşir. 40-50 derecelik penis eğrilikleriyle sık karşılaşırız. Kişi bu durumda cinsel ilişkiye giremez. Penis 150 dereceye kadar eğrilebilir. Cerrahi tedavi uygulamak gerekir.

Peyronie hastalığında hastanın ağrısı da olur. Ancak bu ağrı genellikle zaman içinde kendiliğinden geçer.  Peyronie’nin sebep olduğu bir diğer sorun ise sertleşme kaybıdır. Bu, peyronie hastalığında sık görülür. Ancak ağrının aksine bu durum büyük ölçüde kendiliğinden geçmez. Tedavi gerektirir. 

Penis eğriliği kaç dereceye kadar normaldir?

Penis eğriliği 20-25 derecelere kadar kabul edilebilir seviyededir. Bu seviye eğriliklerde genellikle cinsel ilişkide zorlanma veya eğrilikten kaynaklanan bir sertleşme kaybı beklenmez. Ancak bazı erkekler penislerindeki bu eğrilikten duydukları memnuniyetsizlikle cinsel ilişkiden soğuyabilirler. Bu durumda da bir üroloji hekiminden fikir almak ve bunun cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemeyeceğini hekimin ağzından duymak hastalarımız için önemlidir. Yine de hastanın talebiyle bazı özel durumlarda bu seviyedeki eğriliklere de müdahale etmek gerekebilir. Öte yandan penis eğriliği 30-35 derecelere geldiyse cerrahi tedaviyi düşünmek gerekir.

Peyronie tekrarlar mı?

Evet, tekrarlama ve penisin tekrardan eğilme riski vardır. Burada önemli olan yapılan ameliyatın türü ve ameliyatı yapan cerrahın tecrübesidir. Her sağlık sorununda olduğu gibi hastanın hastalığa olan yatkınlığı da bir diğer risk faktörüdür.

Kliniğimizde peyronie’yi greft dediğimiz hastanın ağız içinden aldığımız küçük bir doku parçası ile onarıyoruz. Edindiğimiz tecrübe sayesinde bu ameliyatlarda yüksek bir başarı oranına sahibiz. Uyguladığımız bu ameliyat sayesinde hastalığın tekrar etme riski %10’un altına inmektedir.

Penis eğriliği ameliyatından sonra cinsel ilişkiye girebilir miyim?

Ameliyattan sonra cinsel ilişkiye girmek için 3-4 hafta kadar beklemek gerekir. Cinsel ilişkiye ne zaman girebileceğinizi ameliyatı yapan hekim söyleyecektir.

Peyronie ameliyatı olanların yorumları nasıldır?

Penis eğriliği ameliyatı olanların yorumları çok büyük oranda olumludur. Bu ameliyat sayesinde hastalarımız penislerindeki eğrilikten kurtulurlar ve sağlıkla yeniden cinsel ilişkiye girebilirler.

SGK, penis eğriliği ameliyatını karşılıyor mu?

SGK anlaşmalı özel hastanelerde yapılan penis eğriliği ameliyatlarında maliyetin bir kısmını SGK karşılamaktadır.

 189 yorum

 • Ayhan

  Doğuştan sola doğru yan dönme ve bükülme oluyor 42 yaşındayım ameliyat mümkünmü

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   Ameliyat mümkün. Fotoğrafla birlikte muayeneye gelebilirsiniz. Hastanede yatmazsınız veya bir gün yatarsınız tamamen düzelir.
   Sağlıklı günler dilerim…

  • Turgut

   Hocam merhaba 51 yaşındayım penisim sola ve yukarıya kavisli herhangi bir hastalığım yok ameliyat yandan dolayi risklimidir teşekkür ederim

   • yasemin asistan

    Geçmiş olsun ameliyat yapmak gerekiyor Genellikle bu yaş grubunda yama kullanırız sertleşme sorunu varsa protez ile birlikte kullanılabilir

 • ibrahim kurt

  Merhabalar hocam 64 yaşındayım 6 ay öncesine kadar haftada 3 4 fefa ilişkiye giriyordum son 6 aydır erken boşalma başladı ve ereksoyon sorunu da başladı ayrıca 15 gün once peniste 35 – 40 derecelik saga dogru bir eğilme fark ettim. Sorum bu ameliyat sonrası ereksiyon sorunum olurmu çözüm nedir ve ücret ne olur ben sgk emeklisiyim.
  Saygılarımla

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   merhabalar…
   Muhtemelen peyroni hastalığınız var muayeneye gelmeniz ve karşılıklı konuşmamız gerekiyor tek başına peyroni ameliyatı mı yoksa birlikte protez mi başka tedaviler gerekiyor mu bakmamız lazım… Sağlıklı günler… Geçmiş olsun…

   • Peyami

    Merhaba 22 yaşındayım,penisimde 40 dereceye yakın eğrilik var,konjenital penil kurvatür olduğu söylendi.Ameliyattan sonra boy kısalması yaşamak istemiyorum,yama yöntemini hangi eğrilik derecesinin üstündekilere öneriyorsunuz

    • Prof Dr Coşkun Şahin

     Merhabalar geçmiş olsun…
     Genç hastalarımda yama yöntemini çok fazla tercih etmiyorum. Detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz… Sağlıklı günler dilerim…

     • Engin

      Hocam merhaba,
      Penisimde doğuştan aşağıya doğru eğrilik bulunuyor. Yorumlarınızı okuduğumda ameliyat olmam gerektiği kanısına varıyorum.
      Muayene, ameliyat, ameliyat sonrası sosyal aktiviteye dönüş, ve tamamen iyileşme ile ilgili zaman konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba?

      İyi günler

     • Prof Dr Coşkun Şahin

      Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.
      Aşağı doğru eğriliklerde kesin ameliyat gerekmektedir. Ameliyat 1 saat sürer ve aynı gün taburcu olursunuz. Fiyat ve detaylı bilgi için +90 532 254 4136 iletişime geçebilirsiniz.
      Sağlıklı günler dilerim…

     • Muhammed

      İyi günler 9 yaşında oğlum var penisinde eğilir var ne yapabiliriz

     • Prof Dr Coşkun Şahin

      Merhabalar, benimle iletişime geçebilirseniz detaylı bilgi alıp vermiş olayım… 0 530 318 1436 telefon numaram… çok geçmiş olsun…

    • Barış

     Hocam merhaba,16 yaşındayım ve penisimde sağa doğru bir eğrilik var. Henüz doktora gitmedim ama sanırım 30-35 derece arası bir eğrilik.Ameliyat için erken mi veya olunabilir mi? Ameliyattan ne kadar sonra dikişler tamamen kaynar ve eski halini alır veya eskisi gibi olur mu? Bir de cinsel ilişkide ağrı veya zorlanma olur mu? Hocam cevaplarsanız çok mutlu edersiniz inanın son zamanlarda çok kafama takılıyor

     • yasemin asistan

      Ameliyat gerekir size bağlı zamanı belirlemek Şu anda da olabilirsiniz 2 ay kadar ilişkiye girmemeniz gerekir sonrasında problem olmaz

 • Aydın yıldız

  Hocam benim penis dogustan asagi dogru egrilik var 3 ile 4 aydirda ocunda bir egrilik olustu saga dogru ne yapmaliyim saygilar

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Penisin ereksiyon halindeki fotoğrafı ile birlikte muayeneye geliniz ameliyat gerekiyor. Görüşmek üzere sağlıklı günler…

   • Murat

    İyi günler sorularda birine 22 yaşında bu hastalık oluşmaz demişsiniz ben 21 yaşındayken cinsel birleşme sırasında yaşadığım bir kaza sonrası sola doğru bir eğrilik oluştu sertleşme sorunu çok fazla olmasa da bazen sertleşme de sorun olabiliyor aşırır sertleşmede ise ağrı meydana geliyor penisin orta bölümüne yakın bir yerde ve ilişkiye engelmi bilmiyorum partnerimden böyle bir şikayet almadım ama zaman zaman acı ifadesi oluyor bende soramıyorum şuan 26 yaşındayım ilaç ve şok tedavileri başarısız olduğu söyleniyor nadiren de olsa kendiliğinden geçme ihtimali varmış yokmudur bunun cerrahi işlem dışı bir çaresi ?

   • Süleyman

    yeriniz nerede kaç para ameliyat teşekkürler

    • Prof Dr Coşkun Şahin

     Merhabalar, adresim
     Küçükbakkalköy Mah., Dudullu Cd. 23-25, R 3 Blok Kat:12 D:83 Brandium Plaza 34758 Ataşehir/İstanbul
     ameliyat ve detaylar için telefondan bana ulaşabilirsiniz… 0 530 318 1436 çok geçmiş olsun iyi günler dilerim…

  • Cengiz

   Hocam merhaba, 20 yaşındayım ve penisimde doğuştan yaklaşık 25derece aşağı eğrilik var, cinsel ilişkide sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum fakat estetik olarak kaygı oluşmaya başladı ilerisi için, normal midir bu eğrilik ameliyat olmak istemiyorum.

   • yasemin asistan

    Merhabalar Penis eğrilikleri cinsel ilişkiye engel oluyorsa ve sizi psikolojik olarak rhatsız ediyorsa mutlaka ameliyat edilmelidir.Amelşyt tek çözüm yoludur

 • Kaan

  Hocam iyi günler 22 yaşındayım 25 gündür prensimde sıkıntı var 20 gün önce doktora gittim peyronie den şüphelendi 1 ay geçmesi lazım dedi.Benim sorum şu daha 25 gün oldu ama şimdiden sertlleşme sorunu yaşıyorum 2 3 cm kadar kısalma da var yani böyle bir durumda ameliyatın erken yapılması mümkün mü ?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, 22 yaşında peyroni hastalığı olmaz sertleşme sorunu da yapmaz gerçek teşhis ve tedavi için bize uğrayın…
   Sağlıklı günler..

 • Adımı vermek istemiyorum

  Benim de doğuştan sola doğru bir eğiklik problemim var bu ameliyat hangi yaşlarda yapılabilir?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar geçmiş olsun…
   Penis eğriliği ameliyatı için bir yaş kısıtlaması bulunmuyor. Dilediğiniz yaşta ameliyat yapılabilir.
   Sağlıklı günler…

 • Menderes

  Penis eğriliği ameliyatı olduktan bir kaç sene veya ay sonra sertleşme sorunu yaşanırmı.Riski varmı,Siz istanbul dışında başka şehirde ameliyat yapıyor musunuz.Mesala Antalya

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar…
   Ameliyat için buraya gelmeniz gerekiyor bir gece yatıp geri dönebilirsiniz, ameliyat sonrasında sertleşme sorunu yaşamazsınız. Detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz 0532 254 4136. Sağlıklı günler dilerim…

 • Mustafa

  Merhaba hocam. Ben de dört aydır peyroniye hastasıyım Doktor ilaç verdi verdiği ilaç yüzde seksen iyileştiriyormuş. Başka tedavi yöntemi varmı?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   İlaçların peyronie rahatsızlığında etkisi %30’dan fazla değildir. İlaç tedavisi sürecini takip edip 1 yıl da herhangi bir iyileşme görünmüyorsa ameliyat olabilirsiniz. Ameliyat hakkında detaylı bilgi için telefonla görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim…

  • belirsiz

   hocam merhaba ben 15 yasindayim 4 5 ay once peyroniye hastalagim basladi sizce ne yapmam gerek

   • Prof Dr Coşkun Şahin

    Merhabalar,
    peyroni hastalığı doğuştandır sonradan olduğunu iddia ediyor isen ilişki sırasındaki travmadan olur sizi rahatsız eden her türlü eğrilik de ameliyat için bize başvurun. Geçmiş olsun…

 • Mustafa toraman

  Hocam merhaba ben gaziantepte yaşıyorum penisim doğuştan aşağıya doğru bakıyor ereksiyon halinde düz durmuyor doktora gittim kökünden eğrilik var dedi ben ameliyat önermiyorum dedi ameliyattan sonra sertleşme sorunu yaşayabilirsin dedi ne yapmam gerekiyor

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Mustafa bey merhabalar…

   Öncelikle geçmiş olsun… Dilerseniz beni arayın detaylı bilgi vermiş olayım…
   Telefon numaram +90 532 254 4136

 • Mert

  Hocam merhabalar bende bu hastalık 11 yaşındandır var şuan 14 yaşındayım hastalık olduğunu bilmiyordum bu kadar uzun süre geçsede tedavide bir sıkıntı varmıdır

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar geçmiş olsun…
   Penis eğriliğinde tedavi için bir sıkıntı bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

 • halil demir

  merhaba hocam ben 63 yasındayım şimdiye kadar cinsellıkle ilgili önemli bir sıkıntı yaşamadım yaklaşık 1 ay kadar once nasıl olduğunu anlıyamadım penisın erksiyon sırasında uckısmından yukarıya doğru eğiliyor ağrı sızı olmamasına rağmen zorlukları var syardımınızı bekliyorum halil demir 05321348393

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar geçmiş olsun…
   Rahatsızlığınız peyronie olabilir. Tedaviye gelmenizi önerebilirim… Sağlıklı günler dilerim…

 • emre

  iyi günler hocam ben üroloji bölümüne gittim doğuştan aşşağı doğru gövdesi ile birlikte eğrilik var bana dopplör cekceğini söyledi doğru yoldamıyım bilmiyorum ama yardımcı olur musunuz

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Penis eğriliği için doppler çekmeye gerek yok ameliyat kararı sadece muayene ile alınabilir. Detaylar için görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim…

 • Ali

  Merhaba,peyronie olmayan penis eğriliklerinde de ,mesela konjenital penil kurvatür sola yaklaşık 40 derece,yama yöntemi kullanıyor musunuz

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, geçmiş olsun…
   40 derece olan doğumsal penis eğrilikleri de yama yöntemi kullanmıyorum ve önermem. Böyle bir durumunuz varsa bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

  • Yakup

   İyi günler hocam 17 yaşındayım benim penisim çok çok az ama aşırı az kavisli bu da mı penis eğriliği ya da peyronie hastalığı oluyor bir de penisimin ortasında ip sarıl.ış gi bir boğumlanma oluyor bazen neden acaba

 • Alibey

  Selamlar Hocam…Peniste doğuştan 40/50 derece aşağı eğrilik var yani ameliyat gerekir diye yukarıda belirtmişsiniz..Kusura bakmayın buradan sormak doğru olmaz belki fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz…Penis ayrı dert parası ayrı dert. Saygılar.

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Ali bey merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   Ameliyat şartları öncesi, sonrası ve fiyat bilgisi için direk beni arayabilirsiniz. 90 532 254 4136

 • Çağatay

  Meraba hocam ben 25 yaşındayım, penisimde sola doğru bir eğim söz konusu, ve sertleşme sorunum var ayda yılda bir sertleşme oluyor, ama genelde hep ereksiyon halde geziyorum, aşırı cinsel istek var ama bir türlü o istediğim sertleşme olmuyor ve ilişki sırasında bazı posizyonlarda bir kaç dakika içinde yumuşama ve küçülme oluyor, devamlı ereksiyon ve sertlik olmuyor ve kız arkadaşım bana aşırı yumuşak olduğu için hissedemiyorum ve zevk alamıyorum diyor ve moralim bozuluyor, siz bana nasıl bir tedavi önerirsiniz ? şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun
   Penis eğriliği sizi rahatsız edecek boyutta ise ameliyatı yaparız. Tam sertleşme ile ilgili problemin sebebi damardan kan kaçıyor anlamına gelebilir onun için özel bir ultrason ile bakmamız gerekiyor randevu alıp geliniz. Sağlıklı günler…

  • Hocam 23 gün önce penil plikasyon ameliyatı oldum doktorum ailecek tanidik biri olduğu için ona sormaya çekindim aslında yine burda da bir çekingenlik oldu ama size sormak istediğim bir şey var şu süreçte mastürbasyon yapmamin sakıncası olur mu acaba?

 • Abdullah

  Peyronie teşhisi kondu. Peniste 10 derece eğrilik var esas sorunum 5 cm kısalma var penisin yarısından sonra başa doğru sertleşme az tedavisi varmı ?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Abdullah bey merhabalar,
   sertleşme problemi ciddi ise penis protezi kullanmanız gerekebilir. Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler…

 • OrhN

  Sonradan aşağıya doğru eğildi daha sonrada sola doğru döndü ne yapabilirim….

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Orhan bey geçmiş olsun… İletişim sayfasında telefonum mevcut bana ulaşabilirseniz detaylı görüşebiliriz…

   Sağlıklı günler…

   • Mehmet

    Hocam 24 yaşındayım penisim baya aşağı doğru eğri çok iyi sertleşme olmuyor bikere ameliyat oldum düzeldi derken 1 ay sonra tekrar eski haline döndü çok iyi bi ameliyat yapılmadı nasıl dum düz ve çok iyi olur hocam istanbuldan uzak bir şehirde oturuyorum ameliyat fiyatları nedir hocam

 • M.

  Hocam öncelikle herkezi çok net bilgilendirdiginiz için teşekkür. Benimde bir problemim var. Penisimde sola dogru yamukluk vardı mesala ereksiyon halinde sola yatıyordu saga yatmıyor du kök kısmından.bir ay önce uyku sersemi ereksiyon haldeyken aşarıya dogru elimle itme sonucunda çok sert kütleme oldu sonrasında az bir acı. Morarma kanama gibi şeyler hiç olmadı., şimdi ise sertleşme problemi yaşıyorum ve sanki kök kısmından biraz aşarıya kaydı üç tane özel doktora gittim bir sonuç yok hap ve melhem. Sizce ne olabilir veya ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Yaşım 36

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar… geçmiş olsun öncelikle,
   Ereksiyon halindeki fotoğraf ile beraber muayeneye gelmeniz gerekiyor. Doppler ultrason yaptıracağız yırtık var mı ona bakacağız sertleşmeme sebebini araştıracağız. Sonrasında doğru tedavi için detaylı bir bilgilendirme yapabiliriz…
   Sağlıklı günler…

 • H.

  Hocam iyi günler 20 yaşındayım. Aşağı doğru sanırım 60 dereceden fazla penis eğriliğim vardı. Şubat ayında ameliyata girdim ama 1 ay içerisinde tekrardan aşağı eğrildi ve biraz daha sola kaydı. Dikişlerin attığını düşünüyorum çünkü ses gelmişti. Ameliyattan sonra mastürbasyon yaparken de ağrılarım olmaya başladı. Ameliyattan önce mastürbasyon yaparken ağrılarım olmuyordu. Pandemiden dolayı bir daha doktora da gidemedim. İkinci bir ameliyatın riski nedir ne yapmam lazım?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   Ikinci ameliyatın ekstra bir riski olmaz bize gelin yaparız hem eski hem yeni penis resimleri ile birlikte gelin. Detaylı olarak görüşebiliriz.
   Sağlıklı günler..

  • Benim yumurtada kis var doktor ameliyata gerek yok tekrar yenileyebilir dedi. Ayrıca peniste sertlik hissettim aynı zamanda 20 derece kadar sağa doğru eğrilik var. Doktor E vitamini, gut hapı ve filinta tarzında hap verdi. Bunların faydası olur mu

   • Ali Murat

    Kist ağrı yapıyor ise ameliyat düşünülebilir. Eğrilik ilişkiye engel oluyor ise ameliyat düşünülebilir. Sıkıntı yok ise bekleyelim

 • Peyronie Tanısı Konmuş Hasta

  Hocam İyi Günler
  21 yaşında bir gencim. Penisimde aşağı yönde 60 derece (doktorun demesi) bir eğrilik var ve ameliyat olmam gerektiği söyleniyor. Ancak bana hiç test yapılmadı. Benim söylemime ve bir adet fotoğrafa göre bu tanı kondu. Henüz ailemden saklıyorum. Bir de çok fazla başarısız ameliyat yorumu okudum. Endişeliyim. Bunun ki hastalığım bu ise farklı tedavi yolları mümkün müdür?
  Saygılarımla…

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar
   Penis eğriliğinin tedavisi ameliyattır. Başka türlü bir tedavi mümkün değil eğrilik aşağı doğru ve çok fazla derecede kesinlikle ameliyat olmalısınız. Yaptığımız ameliyatlarda tekrarlama oranı %10’un altında. Bu kaygıyla yaşamanız doğru değil. Dilerseniz bize ulaşıp detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler…

 • İsmini vermek istemeyen hasta

  Hocam genç yaşta yapılan ameliyattan sonra tekrarlama riski var mı?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun…
   Penis eğriliği için ameliyat dışında bir tedavi yok, yaş önemli bir faktör değil ameliyat için. Bizim yaptığımız ameliyatlarda %10’un altında tekrarlama gerçekleşti. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz sağlıklı günler dilerim..

 • Mustafa

  Merhaba ben 16 yaşındayım penisim sola doğru eğri amaliyat olmam için yaş sınırı varmı yoksa doktara gidip amaliyat olabilirmiyim ben mersinde oturuyorum doktor dediki şuanlık Bi sıkıntı olmaz ama ileride amaliyat olman gerekiyor nolur bana yardım edin lütfen psikolojim baya Bi bozuldu ? ? ?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Penis eğriliğinde ameliyat hangi yaşta göründüyse o yaşta yapılabilir. Zaten psikolojini olumsuz etkilemeye başlamış. Bir günde halledilebilir ameliyattan sonraki gün geri dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

 • A.k

  Merhaba hocam 40 yaşındayım muhtemelen doğuştan olsa gerek Bundan bir ay önce doktora gittim penisim 35 derece sola yamuk Dendi ameliyat siz istemezseniz gerek yok dedi doktor ama erkesiyon halindeyken çabuk sönüyor Ve sertleşme sonurunu yaşıyorum acaba yamuk olmasımı etkiliyor. Sertleşmeyi yardımcı olursanız sevinirim
  Şimdiden teşekkürler

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Fotoğraf ile birlikte muayeneye gelebilirsiniz. Sertleşme sorununun buna bağlı olduğunu düşünmüyorum ancak psikolojik olarak etkiliyor olabilir eğriliği de düzeltebiliriz sizi rahatsız ediyorsa bu durumdan kurtulmanız gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim…

   • N y

    Hocam benimde penisimde dininden sağa doğru eğilme var 1 yoldur doktora gittim ilaç verdi kullandım şimdi agrı sızı yok eğrilikte çok fazla değil fakat boydan kısalma var 4. 5 cm var ne yapmalıyız

    • Prof Dr Coşkun Şahin

     Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.
     Muhtemelen peyronie hastalığınız var peniste kısalmadan bahsediyorsunuz. Eğilme olmadığı için ameliyat önermeyiz eğer sertleşme sorununuz yok ise…
     Sağlıklı günler dilerim…

 • Mustafa

  Merhabalar hocam
  19 yasindayim asagiya dogru 80 derecelik bi egiklik var nereden iletisime gecebiliriz

 • Hocam size bi yerden fotoğraf atıp göz kararı eğrilik derecesini öğrenebilir miyim ? Veya kendim nasıl öğrenebilirim ?

 • N.K

  Hocam merhaba, 58 yaşındayım 4 aydır belirtilere göre Peyronie teşhisi kondu ağrılı dönem 3 ay falan sürdü ve ağrı geçti..30 derece yukarı doğru bir eğiklik söz konusu ..peniste kökten uca doğru baş kısmına göre incelme oldu ve sanırım 1 cm.falan kısaldı.Ameliyat sonrası kalınlaşma ve kısalma eski haline dönermi? Yardımlarınız için teşekkür ederiz.

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Ameliyat için erken şu anda.. En az 1 yıl geçmesi gerekiyor 1 yıl sonrasında yama kullanılarak ameliyat gerçekleştirilir. O dönemde penis kalınlaştırma isteğe göre düşünülebilir.
   Sağlıklı günler dilerim…

   • Salih

    Hocam iyi günler,ben 56 yaşındayım.sertleşme problemim vardı doktor bana p** tedavisi önerdi. Tedavinin ilk seansından sonra penisimde egrilik hissetim ve şu an kum saat diye tabir ettiginiz semptomlar oluşmuş. Sert plak var. İlişkiye giremiyorum.yardımınız ve öneriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

    • yasemin asistan

     Peyroni hastalığı drama ya da bilinmeyen bir sebepten dolayı penisin eğilmesi olayıdır. Bu eğilmeye sebep olan olay peniste ereksiyonu sağlayan tüplerin kılıflarının, bir şekilde kireçlenmesi ve esnekliğini kaybetmesidir. İlk bir yıl içerisinde bu iltihabı süreç devam ettiği için; ilaç tedavisi ile tedavi yapılır. Bir yıl geçtikten sonra 15 dereceyi Aşan ereksiyon problemi varsa, ağrı oluşuyor ve hasta ilişkiye girmekte zorlanıyor ise ameliyat edilmelidir. Bu ameliyatlar deneyimli ellerde yapılmalıdır.

     • Yaşar yıldız

      Hocam selam iyi gunler hocam 72 yaşındayım sola dogru egiklik var ilişki sırasında zorlaniyorum bu yaşta tedavisi mümkünmü iyi günler

     • yasemin asistan

      Evet Mümkün sertleşme sorunu yok ise sadece eğrilik düzeltilir varise protez ile birlikte yapılır 0 532 254 41 36’dan görüşebilirsiniz

 • ömer faruk

  Iyi gunler yaklaşık 10 yıldır peyroni hastasıyım ilk donemde pot*** ve E vitamini kullandım 6 ay kadar ancak hiçbir fayda görmesim penisim 2/3 oraninda kūçūldū ve aşagıya doğru eğilme var sorun sertleşme ve ağrılı ilişki yaşım 54 ne önerirsiniz saygılar

 • K.T

  Hocam 74 yasindayim 1,5 sene once penisimin alt kisminda bir kacadet top top sertlik olustu ..peyroni oldugunu zannediyorum..bitkisel (nepr****) kullaniyorum..ilac tedavisi uygun olur mu?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   İlaçların bu gibi durumlarda yararı olmuyor. Cerrahi tedavi düşünürseniz bize başvurabilirsiniz.
   Sağlıklı günler…

 • HAMET

  14 Yaşındayım ve aşağıya doğru 60 derecelik eğim söz konusu yaşım küçük olduğu için ileride geçermi yoksa ameliyat şartmı

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Penis eğriliklerinin tek tedavisi ameliyattır. Detaylı bilgi için 0532 254 4136 bu numaradan arayabilirsin…
   Sağlıklı günler…

   • Yunus Emre

    İyi günler hocam. 44 yaşındayım. 16 yaşında penis kırığı oldu. Hiç tedavi olmadım. Sertleşme sorunu yaşadım. 30 yaşımda doktora gittim. Kavernozografi çekildi. Venöz kaçak var dendi. Ameliyat yapılır fakat %50 tekrarlar bu durum denildi. Ameliyat olmadım. Yaklaşık 3-4 aydır sertleşme sorunu daha da arttı ve sola doğru egiklik oluşmaya başladı. Peyroni midir bu durum ve sertleşme sorununu artıran bu hastalık mıdır? Venöz kaçak ve peyroni(eğer) birlikte tedavisi var mı? Yoksa bu yaşta protezle çözüm oluyor mu ?

 • Mehmet

  Merhaba Hocam Benim Aşağı Doğru penis eğriliği var hocam bikere ameliyat oldum aradan 1 ay sonra tekrar eğrilik oldu şimdi tekrar ameliyat olsam aynı eğrilik olma korkusu var nasıl düzelecek hocam

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Tekrar ameliyat yaparız, %95 düzelirsiniz. Foto ile birlikte muayeneye gelebilirsiniz. Sağlıklı günler..

 • Ömer

  Hocam merhabalar. Penisimde aşağı dogru yaklasık 40 derece eğrilik bulunmakta bir ürologa göründüm bana sünnet edilirken derinin olması gerektiginden daha aşagıda baglandigini bu yuzden egrilik oldugunu soyledi. Ameliyat önerdi ama ameliyattaki riskler nedir ve ne kadar bir kısalma öngörülüyor. Saygılar.

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Aşağı doğru her türlü eğrilik ameliyat gerektirir. 40 derece eğrilik çok fazla, bu şekilde sağlıklı yaşamak mümkün değil ilişki esnasında problem yaşarsınız. Aşağı doğru eğriliklerde 1 – 1,5 cm kısalma olabilir ancak bu kısalmadan çekilerek bu şekilde devam etmek çok sağlıklı değil. Kısaltmadan yapılan ameliyatlar genç hastalar için uygun değil. Kısalmayı göze alarak ameliyat olmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim…

 • ömer

  Hocam merhabalar, Penisimde aşağı doğru 40 derecelik eğrilik var yakın zamanda bir üroloğa göründüm, bana sünnet edilirken üst kısım derinin olması gerektiğinden aşağıda birleştirildiğini bu yüzden penisin aşağı doğru yay gibi döndüğünü söyledi. Ameliyat kesin çözüm olur mu ? ameliyattaki riskler nelerdir ?. Ameliyata penis boyunda ne kadar bir kısalma olması öngörülüyor, ameliyat sonrası sertleşme problemi yaşar mıyım ? bu sorulara cevap arıyorum ,saygılar.

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Aşağı doğru her türlü eğrilik ameliyat gerektirir. 40 derece eğrilik çok fazla, bu şekilde sağlıklı yaşamak mümkün değil ilişki esnasında problem yaşarsınız. Aşağı doğru eğriliklerde 1 – 1,5 cm kısalma olabilir ancak bu kısalmadan çekilerek bu şekilde devam etmek çok sağlıklı değil. Daha detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

 • Furkan

  18 yaşındayım. Penisimde sola doğru eğrilik var. Beni rahatsız ediyor fakat kaç derece bilmiyorum. Nasıl ölçebiliriz

 • burak

  Merhabalar hocam…
  Bende doğuştan sola doğru eğrilik var. Büyük ihtimal sünnetle olan durum. Fakat en fazla 20 derece eğrilik. Ameliyatlamı düzelir yoksa ilaçla da hallolunur mu ?
  Teşekkürler…

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.
   Sizi psikolojik olarak olumsuz etkilemiyorsa ameliyat gerekmez ancak bu durum sizi olumsuz etkiliyorsa ameliyatla düzeltme gerekir. Başka türlü bir yolla penis eğriliği düzeltilemez. Sağlıklı günler dilerim…

 • Burak

  Oncelikle Merhaba 15 yasındayım penıs egrılım var ve 20 25 derece oldugunu dusunuyorum 15 de olabilir tam emin degilim bı sorun okusturur mu nolur gerı dinin cok merak ediyorum amıleyat olmassa olurmu

 • Merhabalar hocam penisim biraz büyük ve oldukça fazla eğrilik var 21 yaşındayım tedavi nasıl işler ve geç kalmış mıyımdır?

  Merhabalar hocam penisim biraz büyük ve oldukça fazla eğrilik var 21 yaşındayım tedavi nasıl işler ve geç kalmış mıyımdır?

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun… Eğriliklerde ameliyattan başka tedavi söz konusu değil ameliyat hakkında detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz.90 532 254 4136 sağlıklı günler dilerim…

 • Arda

  Hocam merhaba yaşım 15 penisimde 40 derece kadar sola doğru bir eğilme var bir kaç sitede ilaçlarla tedavisi oluyormuş birde sizden öğrenmek istedim bu eğilme beni olumsuz etkiliyor hocam

 • Serhat

  Hocam benim peniste sol tarafta et vardı sünnetten kalma galiba o eti aldım sola doğru eğrilik var düzelmesi için ne yapabilirim

 • Murat

  Merhabalar penisimde iki üç aydır bir eğrilik oluşuyor arada ama sertlesince eğrilik görünmüyor boxerde uzun süre sıkışık kaldığından eğri olduğunu düşünüyorum bunun icin bi tedavi var mı yoksa kendiliğinden geçer mi

  • yasemin asistan

   Merhabalar. Ereksiyon halinde cekilmis resim ile randevu alip gelebilirsiniz. Asistan (0530 318 14 36)
   Sizin bahsettiginiz Psikolojik olabilir.Eger gercek Penis eğriliğiniz var ise tedavisi ameliyattir.Bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • Merhaba hocam yaklaşık 2 seneye yakındır peyronie rahatsızlığım var yaşım 31 ilk seneleri ağrılı ereksiyon yaşıyordum 15 derecelik yukarı eğim vardı 2. Senesinde ise doktorun vermiş olduğu ilaçları kullandım suan enfeksiyonda az miktarda da olsa bir ağrı oluyor fakat hastaligim ilerlediği için ilişkiye giremiyor sertleşme ve erken bosalma yaşıyorum suan ise yukarı eğim daha da arttı ve sola doğruda bir eğim var bilgileriniz için teşekkür ederim

  • yasemin asistan

   Hastalık baslangıcından itibaren 1 yıl geçmişse penis sertliği ile birlikte,,Eğilme agrı,şekil bozuklugü ve kısalık oluşmuşsa ameliyat olmanizı oneririm

 • Teşekkür ederim hocam musait bir vakitte randevu alıp muayene olmaya geleceğim

 • Mustafa kemer

  Hocam adres ala bilirmiyim

 • Mustafa kemer

  Hocam adres ala bilirmiyim i

 • Harun

  Hocam merhaba benim penisimin eğriliği sağa ve yukarı doğru tedavi mümkün müdür acaba?

  • yasemin asistan

   MERHABALAR PENİS EĞRİLİĞİNİ DÜZELTMEK MÜMNKÜNDÜR.BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
   SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

 • emre

  19 yaşındayım ve sola doğru çok az bi eğrilik var ve ilişki sırasında hafif bükülüyor ve 3 4 cm gibi kısalma var ama ağrı yaşamıyorum bilgileriniz için teşekkürler görüşme isterim

 • Buğra

  Merhabalar 16 yaşındayım Penisimde 40° den fazla aşağıya doğru eğrilik var Sorularım; ameliyattan sonra penis de uzama dururmu. Ameliyattan sonra Cinsel Ilişkiye girince Rahatsızlık yaşatırm. Ameliyata Erken yaslarında mı girmeliyim. İYI günler

  • yasemin asistan

   Penis eğriliği ameliyatları görüldüğü yaşta yapılır sizin ameliyata ihtiyacınız var ameliyattan 6 hafta sonra ilişkiye girebilirsiniz

 • Oğuz

  Peniste Sola doğru 30 eğim var. Yaş 18. Sizce ilerleyen dönemlerde bu sorun oluşturur mu? ben çok takmamaya çalışıyorum ama bu problem oluştur mu ilerleyen yaşlarımda?

 • ali

  Merhaba penis eğriliği belirli sağlık sorunlarına yol açar mı ?
  sex sorunları demiyorum sağlık sorunları teteşekkür ederim

 • Fatih

  Merhaba 27 yaşındayım penisim aşağıya doğru eğimi var düzeltmek istiyorum bu sorunumu yardımcı olabilir misiniz

 • Ayhan

  Hocam hayirli günler 6 aydan beri penisimde eğrilik ve üst tarafinda ufak serlik var int baktim penis kırılmasi belirtileri ameliyat mi olmam gerek pandemirden dolayı korktum gitmedim doktora geç kalmiş sayılırmıyım yaşim 49 eriksonda olamıyorum diyabet hastasıyim teşekkür ediyorum

  • yasemin asistan

   Muhtemelen peyroni var sertleşme sorunumuz da var şeker hastalığına bağlı size Muhtemelen protezi önereceğim bizimle temasa geçebilirsiniz

 • Merhaba hocam ben 36 yaşındayım peniste sola eğim var bu durumdan rahatsızlık duyuyorum bana nasıl yardımcı olabiliriz.

 • Ahmet

  Merhaba hocam, 22 yaşındayım penisim de 60 dereceye yakın bir doğuştan eğrilik var. deneyimlerinizden dolayı size ameliyat olmayı düşünüyorum fakat bir kaç sorum var.
  1- boyu 14 cm eğriliği 60 derece olan penisim ameliyat sonrası kaç cm kısalır.
  2-Ameliyatta kullanılan dikişler kalıcı mı yoksa eriyen dikişler mi?

 • Doktor bey ben 2017 yılında doktora gittim peyroni rahatsızlığım olduğunu ve beni cihazla 2 ml çapında 1 plak olduğunu söyledi doktor o zaman penis başında mercimek gibi sertleşme vardı bu dönemden sonra penis başındaki sertleşme yok ama penis başı inceldi ve yumusak penis başından kök kısmına doğru 4, 5 cm doğru yumuşama incelme ve kısalma var kök kısmı çok sert penis uç kısım çok yumusak ve kısalma penisi kısalığını giderme şansımız varmı sizden ricam bunun için ne yapmam gerekiyor penisin kısalığı beni rahatsız ediyor

  • Ali Murat

   Kısalık problemini 2-3 santim uzatabiliriz fakat Önemli olan problem peyroni olması. Bundan dolayı sertlik her yerde eşit olmuyor. bunun için değişik tedavi yöntemleri ve ameliyat alternatifi düşünülmek zorunda

 • 0.537 255 26 02 fiyatı ne olur bursada yaşıyorum tedavi uzun sürermi

 • İbrahim Dönertaş

  Ereksiyon halinde iken partnerime çarptım . Acıdı ismi önemli değil Prof Dr gittim sadece cial*** verdi . Ancak bende ereksiyon sorunu yok fakat ağrı olduğu gibi eskisi gibi düz ve dik durmuyor yukarı doğru eğik duruyor ilişki sırasında da açıma olduğu için penisim ereksiyonunu kaybediyor .Saygılar

 • Hocam ben ameliyat oldum 1 yıl geçti hâlâ ereksiyon durumunda rahat edemiyorum ve dikişler hep böyle belli mi olacak ve dokununca sert sert dikiş kısmı elime geliyor bu hep böyle mi olacak ?

 • Selçuk

  Merhaba. Penisimde 70-80 derece eğrilik vardı. Yaklaşık 3 ay önce penil plikasyon ameliyatı oldum. İlk ameliyatta beklenen sonuç olmadığı için 2 ay önce 2. Ameliyatla dikişlerden bir kısmı alınarak tekrar operasyon geçirdim. Ameliyat üzerinden yaklaşık 2 ay geçti son aşamada eğriliğin 30-35 derece civarında devam ettiğini görüyorum. Doktor ameliyat esnasında fotoğraflarda eğriliğin düzeltildiğini gösteriyor. Ancak ameliyat sonrası ödem geçip şişlikler geçtiğinde böyle bi durum oluştuğunu söylüyor. Son durumun iyi olduğunu, herhangi bir sorun oluşturmayacağını söyledi. Coşkun beyi daha önceden de araştırdım ancak o dönem kendime en yakın samsunda ameliyat olmayı tercih etmiştim. Konu ile ilgili olarak doktor beyle iletişime geçmek istiyorum. Online ücretli randevu ile ilgili geri dönüş talep ediyorum.

 • Murat

  Merhaba hocam 45 yaşındayım. Diyabet hastasıyım. 2 sene once ufak bir kist ile başladı.büyüyerek penisinin baş kısmından itibaren 3cm bölümünü tamamen kapladı. Ve penis boyu küçüldü.sertlesme ve erken boşalma sorunu yaşıyorum. hastalığımın ne olduğunu bilmiyorum tedavisi mümkün müdür bilgi verirseniz sevinirim

  • Ali Murat

   Diyabet olan hastalarda sertleşme problemi olabilir fakat erken boşalma farklı bir problemdir. bunların hepsinin tedavisi var fakat problemleri daha Doğru tespit etmek için yüz yüze görüşüp detaylı anamnez alarak tedaviye başlamak daha isabetli olur. Bu nedenle bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

 • Engin Malkoçoğlu

  İyi akşamlar hocam 61 yaşındayım bir yıldır penisim yukarı doğru eğrildi ortası sıkılmış gibi oldu ve kısaldı. Hastanede bir yıldır takibe alındı peyronie teşhisi kondu ameliyata karar verdiler ve bacakdan alınıp yapılacakmış ancak güvenemediğimden olmadım.başka bir doktora danıştım oda plakmerimesi olduğundan dışardan yama konularak yapıcaktı 2 cm de uzar dedi yinede korktum hocam siz ne önerirsiniz sgk dan yararlanabiliyormuyuz saygılar..

  • yasemin asistan

   Geçmiş olsun SGK kısmi ödeme yapıyor yamah kullanılarak ameliyat yapıyoruz genellikle ağız içinden yama kullanıyoruz 0 530 318-14 36’dan randevu alabilirsiniz

 • Hasan

  Hocam merhaba,

  Doğuştan gelen penis eğriliklerinde hangi yöntemi kullanıyorsunuz ?
  penil plikasyon ve nesbit tekniği farkları nelerdir? hangisi daha başarılı ve kısalma olmaz teşekkürler

  • yasemin asistan

   Her türlü yöntemi kullanabiliriz genellikle nesbit tercih ediyorum eğriliğin derecesine göre kısalma 0 ile 2 santim arasında olur

 • Mustafa

  Merhaba,1 hafta önce penil kurvatür ameliyatı oldum penil plikasyon yöntemiyle.Doktorum ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi.Ödem ve penisin orta kısmından itibaren uyuşukluk hissi mevcut,ayrıca plikasyon yapılan tarafta küçük toplu iğne ucu gibi bir şey hissediyorum,sanırım plikasyon dikişi,bu zamanla erir mi,uyuşukluk hissi normal mi,ayrıca 1 haftalık süreçte hiç ereksiyon yaşamadım kendiliğimden,endişelenmeli miyim

 • Mete

  Hocam merhaba 17 yaşındayım doğuştan penisim 20 derec civarı aşağıya bakıyor . Peyroni hastası olduğumu yeni keşfetdim . Ne yapmam lazım bir yol gösterin . Birde 20 derece altı ameliyat gerekli midir ?

 • Mehmet

  Merhaba, bende doğuştan penis eğriliği var. 2015 yılında 20 li yaşlardayken bir devlet hastanesine gittim ve penil kurvatür ameliyatı oldum. Egimin tersine dokular katlanarak dikiş atıldı ve ileri derece eğim olduğu için kalıcı dikiş atıldı. 2 3 yerde dikiş boğumu var. İliskiye girebiliyorum ama bogumların ucu biraz uzun gibi sol taraftaki boğum ereksiyonda degilken bile kendini belli ediyor bazen sinire denk geliyor sanki igne batması gibi oluyor. Ereksiyondayken zaten butun bogumlar belli oluyor penisin ust tarafına elleyemiyorsun. Hayatıma bu sekilde devam etmelimiyim yoksa bir tavsiyeniz var mıdir?

 • Cem

  Merhaba hocam ben 2yıl önce bypas oldum ve 6 ay önce falan dikkatimi çeken olay penisimin aşağı doğru köprügibi eğildiğini gördüm bu konu piskolojimi etkiliyo bu konuda neyapmam gerekiyo amaliyat olursam fiat nasıl ve nekadardır

 • Hocam merhaba
  Ben şuan 40 yaşındayım ve kendimi bildiğim den beri aşağı yönde eğrilik var. Bu sanırım zamanla artıyor ve beni psikolojik olarak da rahatsız ediyor. Ayrıca kanımca buna bağlı olabileceğini düşündüğüm erken boşalma ve ereksiyon da sorun var
  Bunu bu zamana kadar bir hekimle veya başka yolla birisi ile paylasamadim tedavi varmıdır? Varsa yaklaşık maliyeti ne olabilir? Saygılar

 • Ibrahim

  Merhabalar 22 yaşındayım dogustan penisim aşağı doğru eğri ne yapmalıyım detaylı bilgi nasıl alabilirim

  • yasemin asistan

   Ameliyat gerekir penisin fotoğrafı ile birlikte randevu alıp muayeneye gelin başka şehirde iseniz direkt ameliyata gelin 0 530 318 1436

 • Mehmet

  Hocam merhabalar, 2 ay önce peyronie ameliyati oldum. Düzelme açisi düzeldi, lakin ilişkiden sonra penisde yanma oluyor ve 4-5 saat sürüyor bu konuda ne önerirsiniz hocam. İyi çalişmalar

 • Esma

  Merhabalar, oğlum 7 yaşında ve doğuştan penisi aşağıya doğru bakıyor. Sadece sabahları ereksyon durumundayken belli oluyor. İdrar deliği yerinde Hipospadias yok. Malesef sünnet etmişiz 6 yaşındayken. Penisi büyük sayılır. Bu yaştaki çocuklara hangi yöntemle ameliyat önerirsiniz? Yama ile uygun mu? Ameliyat süresi ve günlük aktivitelere kaç gün sonra dönüyorlar? Teşekkürşer

 • İsim

  Merhaba kolay gelsin herkese kesin ameliyat demişsiniz plak varsa da ameliyat mı lazım yani plak alınırsa çözüme kavuşmaz mı teşekkür ederim

  • Ali Murat

   Plak alınma işlemi ameliyat ile oluyor. Plak alındıktan sonra oluşan açıklık büyüklüğüne göre değişik şekillerde kapatılıyor

 • Tayfun

  Merhaba yaklaşık 10 yıldır penisimde sola doğru eğrilik var stabil duruyor şuan 22 yaşındayım ereksiyonda sertleşmede hiçbir sorun yok bi sıkıntısı olur mu

 • burak

  Hocam ameliyatta yama alınan yerde iz ve çukur kalırmı.O bölgede doku kaybı olurmu

 • Ssddd

  Selamlar 16 yaşındayım penisimde aşağı doğru eğri var bu peyronia eğilimlerine baktım öyle bir eğiklik yok. Ereksiyon anında dimdik olmuyor kendim yapabiliyorum. Kökünden aşağı eğri gibi. Muz örneği gibi ne önerirsiniz? Şu an için rahatsız değilim ama ilerisi için korkuyorum doğuştan oldugunu düşünüyorum. Kökünden çünkü.

 • asss

  Merhabalar son zamanlarda yaptığım araştırmalardan dolayı bay bi tırstım. 16 yaşındayım. Penisimde alağı doğru baya eğri var. Doğuştan ve kökünden oldugunu düşünüyorum bir hastalık gibi değil. Ereksiyon halinde dimdik durmuyor. Kendim dikleştirebiliyorum. ORAK gibi örnek vermek gerekirse ama dikleştirebilen hali fazla olmasada ne yapmalıyım. Şu an için sıkıntı hissetmiyorum ama ileri için
  Korkuyorum.
  Genetik bir şey midir?

  • Ali Murat

   Gençlerde sık görülen penil kurvatür var sizde.ameliyat ile ideal şekline gelebiliyor

   • asss

    Evet bende doğumsal eğrilik var. İlişkiye engel midir bilmiyorum. Ama düzeltmek istersem ameliyat sonrası dikişlerin kalmasını istemiyorum. Bunun hakkında bilgi verir misiniz daima kalıcı dikiş mı uygulanır?

Bir yanıt yazın

 • Türkçe
 • English