Penis Protezi

Penis Protezi ( Zevk Çubuğu ) Penis Protezi Nedir ?

Normal ereksiyon sağlayamayan ve diğer tedavi yöntemlerinin başarısız olduğu hastalarda penis içerisine yerleştirilen silikondan yapılmış doğala yakın sert penis sağlayan materyallerdir.

İki parçalı şişirilebilir protez. Takması kolaydır. Hasta memnuniyeti ve sertleşme kalitesi 3 parçalı olanlar kadar iyi olmayabilir.

Bu protezler tek parçalıdır. Bükülebilirdir. Takması kolay ve daha ucuzdur. Ellerini iyi kullanamayan ileri yaşlı hastalar için daha uygundur.

Üç parçalı penis protez. Silindir pompa ve rezervuardan oluşur. Görülmeyen tek bir kesi ile yapılabilir. Hasta ve partner memnuniyeti iyidir. Daha pahalıdır.

Kaç çeşit penis protezi vardır?

Üç çeşit penis protezi vardır. Tamamı silikon içeren maddelerden imal edilmiştir. Tek parçalı bükülebilir, iki ve üç parçalı şişirilebilir tipleri vardır.

Piyasada Kaç çeşit penis protezi vardır ?

Halen Türkiye piyasasında kullandığımız iki farklı firmanın protezleri mevcuttur. Bunlar uluslararası kabul görmüş firmalardır. güvenlidir, antibiyotik kaplıdır, enfeksiyon görülme oranı yüzde 3 den düşüktür.

Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezleri

Bu protezler doğala çok yakın protezlerdir. Hasta ve Partner memnuniyeti yüksektir. Hastalar penislerini istedikleri zaman ereksiyon haline getirirler. Dışarıdan gözüken herhangi bir parça yoktur. Biraz daha pahalıdır.

Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezleri

Bu protezler penisin içine yerleştirilir. Dışarıdan herhangi bir şey gözükmez. Penis karına doğru yatırılarak saklanabilir. Bu protezler hem ucuzdur, hem kolay takılır. Özellikle yaşlı ve ellerini tam olarak kullanamayan hastalar için uygundur.

Penis Protezi Kimlere Takılmaz ?

Ereksiyon problemi olmayan, akli dengesi yerinde olmayan, düzenli ilişki kurabileceği partneri olmayan, kişilere penis protezi takılmaz.

Penis Protezi Kimlere Takılmalıdır ?

Normal yollardan sertleşme sağlayamayan, ilaç tedavilerinden yarar görmemiş olan ve penis protezi takılması konusunda istekli olan her yaş grubu hasta bu ameliyatın adaydır.

Hangi tip protez bana uygundur ?

Eğer genç iseniz yada genç hissediyorsanız, doğala yakın olsun istiyorsanız, istediğim zaman sertleştirilip diğer zamanlarda inik olsun istiyorsanız kesinlikle şişirilebilir protez size uygundur. Eğer daha ekonomik olsun, zaten şurada şu kadar ömrüm var, penisim ilişkiye hazır halde olsun, ellerim titriyor şişirilebilir pompayı kullanamam diyorsanız kesinlikle tek parçalı bükülebilir protez size uygundur. Yine de eşiniz ve doktorunuzla birlikte karar vermek gerek.

Protez ameliyatı sonrası vazgeçebilir miyim ?

Protezler penis içerisine yerleştirilir. Dışarıdan görülmez. Diğer tedavi yöntemlerinden memnun iseniz protez düşünmeyin. Değilseniz ve asla ereksiyon sağlayamıyorsanız yada yetersiz ereksiyonla birlikte siz ve eşiniz mutsuzsa protez düşünün. Vazgeçtim beğenmedim derseniz başka da bir tedavi şekli yoktur. Çıkarılması basittir.

Penis Protezinde Risk Faktörleri Nelerdir ?

Penis protezlerinin % 3-5 enfeksiyon riski vardır. Çoğu protez günümüzde antibiyotik kaplıdır. Gelişen enfeksiyon tedavi edilebilir ama nadiren protezin çıkarılması gerekir.

Penis Protezinin Komplikasyonları Nelerdir ?

Enfeksiyon, protezin dışarı veya idrar kanalına çıkması, çıkarılma olasılığı sayılabilir.

Doktor Randevusu Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Hasta bu tedaviye varsa eşi birlikte karar vermelidir. Tedavinin oldukça etkin, hasta ve eş memnuniyet oranının %90 olduğunu bilmeli ve varsa diyabet, kanam bozukluğu gibi hastalıklarının önceden tedavi edilmesi gerekir.

Penis Protezinde Tetkik Yöntemleri Nelerdir ?

Penis protezine karar verilmeden önce penil dopler ultrasonografi, papaverin testi genel kan biyokimyası yapılarak hastalığın kalıcı olduğunun bilinmesi gerekir. Psikiyatri muayenesi gerekli olgularda yapılmalıdır.

Penis protezinde ameliyat nasıl oluyor zor mu ?

Bence en büyük sorun hastanın bu tedaviye karar verme aşamasında yaşamaktadır. Birçok hastanın aklından geçmekte ama daha azı tedavi için doktora gelmektedir. Bunun nedenleri yaşım başım geçmiş, torunlar var evde, el ne der, ya ameliyat olduğum bilinirse gibi kaygılar yaşamaktadır. Bazı hastalarım bunu fıtık ameliyatı olmaya gidiyorum diyerek nazik ve kolay bir şekilde hallederler. Ameliyatlar 1-2 saat sürüyor ve hastalar ertesi gün taburcu ediliyorlar. Tüm ameliyatlarda dışarıdan görülen bir parça yok. Ameliyat yarası gizli yerde oluyor ve kolay fark edilmiyor. Tek parçalı olanlarda 45 dakikada ameliyat bitiyor. Hasta penisini bükerek pantolon altında saklayabiliyor. Diğer şişirilebilir penis protezi tiplerinde de tek kesi kullanıyoruz. Bu protez tiplerinde hastalar sadece ilişki öncesi torbaların kenarına saklanmış pompayı 8-10 defa şişirerek penisi sertleştirip ilişkiye hazır hale getirebiliyorlar. Bu hastaların ve eşlerinin sonuçtan memnun olduklarını sıklıkla görüyoruz. Hatta partnerinden gizli ameliyat olup bu durumunu saklayan hastalarımız dahi vardır. Bu da yöntemin doğala yakın bir yöntem olduğunun kanıtıdır.

Yaşam Stili Önerileri

Ameliyat sonrası 4-6 hafta hastalar normal cinsel aktivitelerine başlayabilirler. Ameliyat sonrası 1-3 kez pansuman gerekebilir.29 yorum

 • Fiyat gönderin

  Fiyat ve yeriniz

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Sami bey merhabalar,
   Yerimiz Ataşehir Brandium’da… Doğru bir süreç için öncelikle ihtiyacınız olan protezin hangisi olduğuna karar vermemiz gerekiyor, sonrasında fiyat ve operasyon hakkında bilgilendirme yapabiliriz. Bunun için bize ulaşabilirsiniz.
   Sağlıklı günler…

 • Ahmet Çelik

  Ben çok çok muvane oldum çare yok sonuç mutluluk çubuğu diyor lar
  56 yaşındayım Niğde İlinde yaşıyorum. Telefon 0090 531 9794 125 saygılar Ahmet Çelik

 • şişirmeli cubuk istiyorum 3 yıldır bir turlu size ulasamadım operasyon ne kadar sürer fiatı nedir

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar 90 532 254 4136 bu numaradan direk benimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgilendirme yapmış olurum…
   Sağlıklı günler dilerim…

 • Emin Başak

  Selam Pompalı 3 parçalı fiyatını alabilirmiyim.SGK lıyım yaş 60 ı geçti bekarım ama bayan arkadaşım biraz genç fiyat alabilirmiyim. Herhangi rahatsızlığım yok ..Teşekkürler

 • Şeker hastasıyım ameliyat oldum şimdi iyiyim.Ancak son iki yıldır peyroni rahatsızlığın oluştu. Boyu kısaldı,şekli değişti ve sol üst te eğildi.Doktorlar penis protezi ameliyatı olmamı önerdiler. Sertleşme problemim yok ancak ilişkiden yeterince haz olamıyorum. Bu ameliyatın maliyeti ne olur İzmir’de yaşıyorum

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Protez ve peyroni ameliyatlarını birlikte yapabiliriz. Detaylı bilgi için 0532 254 4136 bu numaradan arayabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dilerim..

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Protez ve peyroni ameliyatını birlikte yapabiliriz. Detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

  • yasemin asistan

   Seçilecek protezin tipine göre 30.000 60.000 arası değişiyor

 • Mehmet

  Merhaba yasim.45 ereksiyon sorunum var ve erken bosaliyorum iliski kisa suruyor 20 yil once toplar damar genislemesi gecirdik kasikta anjio ve dopler ve papaverin oldum gata ileride bir durum olasiligi var denildi mutluluk cubugu olabilir dendi bununla ilgili yardimci olucak samimi icten bir doktor hekim ile irtibata gecmek istiyorum ilac tedavisi olumsuz ise dyrum ne gerektirir hekim ile karar verilir tsk saygilar

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.
   Ereksiyon problemi yaşıyorsanız penis protezi son basamak tedavisidir. Buan ihtiyacınız olup olmadığını görüşme, muayene ve karşılıklı sohbetimizden sonra karar verebiliriz. Detaylar için bize başvurabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

  • Kaya erdaş

   Bazı firmalar sgk kapsamında bir miktarının karşılandığını belirtiyorlar. Ve ömür boyu garanti veren fda onaylı firmalarda var olduğunu biliyoruz sizde durum nedir gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim..ve tek parçalı protezin maliyetini rica edicem.kolay gelsin

 • ŞEVKET lafci

  Piyasadan temin ettiğim haplardansa sonuç alamıyorum yeterince erksiyona ulaşamadım penis protezi yaptırmak istiyorum bilgi verirmisiniz

 • Tevfik

  Merhaba Bnm yaşım 50 bnde hem sertleş me ve peyronie hastalığı var fakat eğrilik yok gibide 3 parçalı protez ve ameliyat için bilgi istiyorum

 • Kaya erdaş

  Bazı firmalar sgk kapsamında bir miktarının karşılandığını belirtiyorlar. Ve ömür boyu garanti veren fda onaylı firmalarda var olduğunu biliyoruz sizde durum nedir gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim..ve tek parçalı protezin maliyetini rice eşi cem.kolay gelsin

Bir cevap yazın

 • TürkçeTürkçe
 • EnglishEnglish