Penis Protezi

Penis Protezi ( Zevk Çubuğu ) Penis Protezi Nedir ?

Normal ereksiyon sağlayamayan ve diğer tedavi yöntemlerinin başarısız olduğu hastalarda penis içerisine yerleştirilen silikondan yapılmış doğala yakın sert penis sağlayan materyallerdir.

İki parçalı şişirilebilir protez. Takması kolaydır. Hasta memnuniyeti ve sertleşme kalitesi 3 parçalı olanlar kadar iyi olmayabilir.

Bu protezler tek parçalıdır. Bükülebilirdir. Takması kolay ve daha ucuzdur. Ellerini iyi kullanamayan ileri yaşlı hastalar için daha uygundur.

Üç parçalı penis protez. Silindir pompa ve rezervuardan oluşur. Görülmeyen tek bir kesi ile yapılabilir. Hasta ve partner memnuniyeti iyidir. Daha pahalıdır.

Kaç çeşit penis protezi vardır?

Üç çeşit penis protezi vardır. Tamamı silikon içeren maddelerden imal edilmiştir. Tek parçalı bükülebilir, iki ve üç parçalı şişirilebilir tipleri vardır.

Piyasada Kaç çeşit penis protezi vardır ?

Halen Türkiye piyasasında kullandığımız iki farklı firmanın protezleri mevcuttur. Bunlar uluslararası kabul görmüş firmalardır. güvenlidir, antibiyotik kaplıdır, enfeksiyon görülme oranı yüzde 3 den düşüktür.

Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezleri

Bu protezler doğala çok yakın protezlerdir. Hasta ve Partner memnuniyeti yüksektir. Hastalar penislerini istedikleri zaman ereksiyon haline getirirler. Dışarıdan gözüken herhangi bir parça yoktur. Biraz daha pahalıdır.

Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezleri

Bu protezler penisin içine yerleştirilir. Dışarıdan herhangi bir şey gözükmez. Penis karına doğru yatırılarak saklanabilir. Bu protezler hem ucuzdur, hem kolay takılır. Özellikle yaşlı ve ellerini tam olarak kullanamayan hastalar için uygundur.

Penis Protezi Kimlere Takılmaz ?

Ereksiyon problemi olmayan, akli dengesi yerinde olmayan, düzenli ilişki kurabileceği partneri olmayan, kişilere penis protezi takılmaz.

Penis Protezi Kimlere Takılmalıdır ?

Normal yollardan sertleşme sağlayamayan, ilaç tedavilerinden yarar görmemiş olan ve penis protezi takılması konusunda istekli olan her yaş grubu hasta bu ameliyatın adaydır.

Hangi tip protez bana uygundur ?

Eğer genç iseniz yada genç hissediyorsanız, doğala yakın olsun istiyorsanız, istediğim zaman sertleştirilip diğer zamanlarda inik olsun istiyorsanız kesinlikle şişirilebilir protez size uygundur. Eğer daha ekonomik olsun, zaten şurada şu kadar ömrüm var, penisim ilişkiye hazır halde olsun, ellerim titriyor şişirilebilir pompayı kullanamam diyorsanız kesinlikle tek parçalı bükülebilir protez size uygundur. Yine de eşiniz ve doktorunuzla birlikte karar vermek gerek.

Protez ameliyatı sonrası vazgeçebilir miyim ?

Protezler penis içerisine yerleştirilir. Dışarıdan görülmez. Diğer tedavi yöntemlerinden memnun iseniz protez düşünmeyin. Değilseniz ve asla ereksiyon sağlayamıyorsanız yada yetersiz ereksiyonla birlikte siz ve eşiniz mutsuzsa protez düşünün. Vazgeçtim beğenmedim derseniz başka da bir tedavi şekli yoktur. Çıkarılması basittir.

Penis Protezinde Risk Faktörleri Nelerdir ?

Penis protezlerinin % 3-5 enfeksiyon riski vardır. Çoğu protez günümüzde antibiyotik kaplıdır. Gelişen enfeksiyon tedavi edilebilir ama nadiren protezin çıkarılması gerekir.

Penis Protezinin Komplikasyonları Nelerdir ?

Enfeksiyon, protezin dışarı veya idrar kanalına çıkması, çıkarılma olasılığı sayılabilir.

Doktor Randevusu Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Hasta bu tedaviye varsa eşi birlikte karar vermelidir. Tedavinin oldukça etkin, hasta ve eş memnuniyet oranının %90 olduğunu bilmeli ve varsa diyabet, kanam bozukluğu gibi hastalıklarının önceden tedavi edilmesi gerekir.

Penis Protezinde Tetkik Yöntemleri Nelerdir ?

Penis protezine karar verilmeden önce penil dopler ultrasonografi, papaverin testi genel kan biyokimyası yapılarak hastalığın kalıcı olduğunun bilinmesi gerekir. Psikiyatri muayenesi gerekli olgularda yapılmalıdır.

Penis protezinde ameliyat nasıl oluyor zor mu ?

Bence en büyük sorun hastanın bu tedaviye karar verme aşamasında yaşamaktadır. Birçok hastanın aklından geçmekte ama daha azı tedavi için doktora gelmektedir. Bunun nedenleri yaşım başım geçmiş, torunlar var evde, el ne der, ya ameliyat olduğum bilinirse gibi kaygılar yaşamaktadır. Bazı hastalarım bunu fıtık ameliyatı olmaya gidiyorum diyerek nazik ve kolay bir şekilde hallederler. Ameliyatlar 1-2 saat sürüyor ve hastalar ertesi gün taburcu ediliyorlar. Tüm ameliyatlarda dışarıdan görülen bir parça yok. Ameliyat yarası gizli yerde oluyor ve kolay fark edilmiyor. Tek parçalı olanlarda 45 dakikada ameliyat bitiyor. Hasta penisini bükerek pantolon altında saklayabiliyor. Diğer şişirilebilir penis protezi tiplerinde de tek kesi kullanıyoruz. Bu protez tiplerinde hastalar sadece ilişki öncesi torbaların kenarına saklanmış pompayı 8-10 defa şişirerek penisi sertleştirip ilişkiye hazır hale getirebiliyorlar. Bu hastaların ve eşlerinin sonuçtan memnun olduklarını sıklıkla görüyoruz. Hatta partnerinden gizli ameliyat olup bu durumunu saklayan hastalarımız dahi vardır. Bu da yöntemin doğala yakın bir yöntem olduğunun kanıtıdır.

Yaşam Stili Önerileri

Ameliyat sonrası 4-6 hafta hastalar normal cinsel aktivitelerine başlayabilirler. Ameliyat sonrası 1-3 kez pansuman gerekebilir.

Penis protezinin avantajları nelerdir?

Penis protezinin birçok faydası vardır:

 • İstenilen her zaman penisin sertleşmesi sağlanabilir ve cinsel ilişkiye girilebilir.
 • Cinsel birleşim istenilen süre boyunca devam edebilir.
 • Sertleşme sorunu artık tamamen ortadan kalkmıştır. Yaşlılık döneminde de cinsel ilişki mümkün hale gelmiştir.
 • Eşin, partnerin tatmini artmıştır. Aynı erkek gibi eş de kendisini fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak artık daha iyi hissetmektedir.

Penis protezi cinsel hazzı artırır mı?

Evet, artırır. Penis protezi tedavisi planlanan erkek yeterince sertleşemediği için partneriyle ya cinsel ilişkiye hiç giremez ya da sertleşmesi sürekli olmadığı için ilişki esnasında sorun yaşıar. Penis proteziyle bu sorunlar tamamen giderilebilir. Hem erkek hem eşi tekrar cinsel açıdan aktif olur ve ilişkiden haz alır.

Penis protezi cinsel hazzı düşürür mü?

Hayır, düşürmez. Cinsel birleşmeden erkek de kadın da haz duyar. Kadın da erkek de rahatlıkla orgazm yaşayabilir.

Penis protezleri ne kadar süre kullanılabilir?

Penis protezlerinin ömür boyu kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Burada önemli faktörlerden biri kullanılan protezin kalitesidir. Biz kliniğimizde hastamıza ömrünün geri kalanında sorun çıkarmayacak protezleri kullanmayı tercih ediyoruz. Penis protezlerinin birçoğu ömür boyu garanti kapsamındadır.

Penis protezinden beklentim ne olmalı?

Penis protezinin amacı erekte olamayan penise yeniden ereksiyon fonksiyonunu kazandırmaktır. Penis protezinin, cinsel isteği artırma ya da boşalmayı geciktirme gibi işlevleri yoktur. Kişinin bu doğrultuda bir problemi varsa bununla ayrıca ilgilenilmesi, uygun tedavilerin sunulması gerekir.

Penis protezi taktıranlar boşalabilir mi?

Evet, penis protezi sonrası cinsel birleşim esnasında erkeğin boşalması mümkündür. Sperm hücreleri yaşlılık veya farklı bir nedenle canlılığını kaybetmemişse de çocuk sahibi olmak da mümkün olabilir.

Penis protezi taktırdıktan sonra çocuk sahibi olabilir miyim?

Penis protezi, erkekteki sperm miktarını etkilemez. Ne artırır ne de azaltır. Yani, protez takılmadan önce erkekte bir infertilite (kısırlık) durumu yoksa ve çocuk sahibi olabiliyorsa, penis protezi takıldıktan sonra da çocuk sahibi olabilir. Ancak burada önemli bir ayrıntı vardır. Kişi, penis protezi tedavisine geçirdiği prostat kanseri ameliyatı sonrası yaşadığı sertleşme kaybı nedeniyle başvurmuş olabilir. Bu durumda penis protezi tedavisini uygulamadan önce kişiye geçirdiği prostat kanseri ameliyatı nedeniyle normal yolla çocuk sahibi olamayacağı tekrar hatırlatılmalıdır. Bilindiği gibi prostat kanseri ameliyatında (radikal prostatektomi) prostatla birlikte erkekte meni kanallarını ve meniyi oluşturan bezler de çıkarılır. Ancak bu senaryoda dahi tüp bebek yöntemi ile halen çocuk sahibi olmak mümkündür.

Penis protezi sonrası idrar yapmada sorun yaşar mıyım?

Penis protezi ameliyatları sonrası idrar yapmayla ilgili kalıcı bir sorun beklenmez. Ancak bu tabii ki de ameliyatı yapan üroloji hekiminin eğitimi ve tecrübesiyle de yakından ilişkilidir. Neden? Çünkü, protez penis içine yerleştirilirken idrar kanalı başta olmak üzere penis içindeki bazı dokulara hasar verme riski söz konusudur. Tecrübeli cerrahlar tarafından yapılan ameliyatlarda bu risk minimize edilmektedir.

Penis protezi sonuç veriyor mu?

Penis protezi ile sertleşme sorunu kalıcı olarak giderilebilir.  Erkek, sertleşebilir ve cinsel ilişkiye girebilir. Bu yalnızca erkeklerin değil partnerlerinin de fiziksel, ruhsal ve sosyal sağlıkları için oldukça önemlidir. Doğru hastalara, doğru cerrahi teknikle uygulandığında penis protezinin olumlu sonuçları tartışılmazdır. Penis protezi yaptıran erkeklerin yorumları çok büyük ölçüde olumludur.

Penis protezine hangi durumlarda başvurulur?

Erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde penis protezine başvurulur. Ancak ilk seçenek protez değildir. Öncesinde ilaç, ESWT ya da enjeksiyon gibi girişimsel olmayan yöntemler değerlendirilir. Ancak bu tedavilerden hiçbir şekilde sonuç alınamamışsa, penis protezi nihai ve en kesin tedavi yöntemidir. Penis protezi kimlere uygulanabilir:

 • Prostat kanser nedeniyle ile prostatı alınan hastalar
 • Şeker hastaları (ileri evre)
 • Radikal bir batın cerrahisi geçiren hastalar
 • Omurilik yaralanması sonucu ereksiyon sorunu yaşayan hastalar
 • Penis ve testis ameliyatı olan hastalar
 • Peyronie (penis eğriliği)
 • Ereksiyon kaybı tedavi edilememiş hastalar

Sertleşme sorununda (erektil disfonksiyon) ilk seçenek penis protezi midir?

Değildir. Penis protezi oldukça değerli ve faydalı bir ameliyat olmasına karşın, standart bir cerrahi müdahalenin olağan risklerini de beraberinde getirir. Bu nedenle ilk aşamada ağızdan alınan ilaçlar, vakum (negatif tazyik), idrar kanalından uygulanan ilaçlar, ESWT, penis içerisine yapılan enjeksiyonlardan yararlanmaya çalışmak gerekir. Bu uygulamalardan sonuç alınamadıysa penis protezi ameliyatı değerlendirilir.

En iyi penis protezi hangisidir?

Belirttiğimiz gibi 3 farlı penis protezi vardır. Her bir protezin uygun olduğu hasta grubu vardır ve tüm protez çeşitleriyle penisin yeniden sertleşmesi sağlanabilir. Ancak en iyi penis protezi hangisidir sorusuna cevap vermek gerekirse, kişiden kişiye değişebilmekle birlikte 3 parçalı, şişirilebilir protezler yanıtı verilebilir. Neden? Bu protez ile penis doğal halinde kalır, cinsel birleşme öncesi ereksiyon halini alır ve ilişkiden sonra da doğal pozisyonuna geri döner. Bu haliyle hem fark edilmesi zordur hem de kişiye günlük yaşamında büyük bir konfor sunar.

Kişi, cinsel ilişkiye girmeden yumurtalığın içine yerleştirilen pompa yardımıyla protezi kolayca şişirir, sertleştirir. İlişkinin bitmesiyle birlikte de aynı şekilde penisi tekrar istirahat durumuna getirir. İki işlemde saniyeler içinde gerçekleşir.

SGK, penis protezlerini karşılıyor mu?

Penis protezi yüksek bir sağlık teknolojisi ürünüdür ve ciddi bir maliyet söz konusudur. Ancak penis protezi ameliyatları SGK anlaşmalı hastanelerde yapıldığı takdirde, sosyal güvenlik kurumu maliyetin bir kısmını karşılamaktadır.

Penis protezi yaptıran hastaların yorumları nasıldır?

Penis protezi ameliyatı olmayı düşünen erkeklerin aklındaki en temel soru: “Sertleşebilecek miyim, cinsel ilişkiye girebilecek miyim?”dir. Evet, penis protezi ameliyatlarının amacı da zaten budur. Sertleşme bozukluğu olan ve diğer seçeneklerle kalıcı iyileşme sağlanamayan erkeklere uygulanan bu ameliyat sayesinde kişi yeniden sertleşebilir. Cinsel ilişkiye girebilir. Bu operasyonla hem erkeklerin hem de partnerlerinin yaşamı olumlu anlamda değişir. Penis protezi ameliyatını yaptığımız hastalarımızın yorumları çok büyük ölçüde pozitiftir.

Penis protezi taktırmalı mıyım?

Her hastanın tedavisi kendi özel durumuna göre değerlendirilmeli ve planlanmalıdır. Belirttiğimiz gibi penis protezi, sertleşme sorunu olan erkeklerde ilk seçeneğimiz değildir. Öncelikle girişimsel olmayan diğer tedavi yöntemleri değerlendirilmelidir. Bu yöntemlerle iyileşme sağlanamadığı takdirde penis protezi düşünülmelidir. Tüm bunlardan önce ise androloji konusunda deneyimli bir üroloji hekimiyle görüşmelidir.42 yorum

 • Fiyat gönderin

  Fiyat ve yeriniz

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Sami bey merhabalar,
   Yerimiz Ataşehir Brandium’da… Doğru bir süreç için öncelikle ihtiyacınız olan protezin hangisi olduğuna karar vermemiz gerekiyor, sonrasında fiyat ve operasyon hakkında bilgilendirme yapabiliriz. Bunun için bize ulaşabilirsiniz.
   Sağlıklı günler…

 • Ahmet Çelik

  Ben çok çok muvane oldum çare yok sonuç mutluluk çubuğu diyor lar
  56 yaşındayım Niğde İlinde yaşıyorum. Telefon 0090 531 9794 125 saygılar Ahmet Çelik

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Ahmet bey merhabalar… öncelikle geçmiş olsun… detaylı bilgi için beni arayabilirsiniz.
   +90 532 254 4136 telefon numaram…

  • İlyas

   Merhaba 40 yaşındayım Sigara ve Alkol kullanmiyorum Herhangi bir Ameliyat geçmişim yok. Tek parça protez Düşünüyorum Merak ettiğim Evet Ameliyat Olmaya Karar verdigim Zaman Ortalama Nekadar bir paraya İhtiyac duyacağım iyi çalışmalar

 • şişirmeli cubuk istiyorum 3 yıldır bir turlu size ulasamadım operasyon ne kadar sürer fiatı nedir

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar 90 532 254 4136 bu numaradan direk benimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgilendirme yapmış olurum…
   Sağlıklı günler dilerim…

 • Emin Başak

  Selam Pompalı 3 parçalı fiyatını alabilirmiyim.SGK lıyım yaş 60 ı geçti bekarım ama bayan arkadaşım biraz genç fiyat alabilirmiyim. Herhangi rahatsızlığım yok ..Teşekkürler

 • Şeker hastasıyım ameliyat oldum şimdi iyiyim.Ancak son iki yıldır peyroni rahatsızlığın oluştu. Boyu kısaldı,şekli değişti ve sol üst te eğildi.Doktorlar penis protezi ameliyatı olmamı önerdiler. Sertleşme problemim yok ancak ilişkiden yeterince haz olamıyorum. Bu ameliyatın maliyeti ne olur İzmir’de yaşıyorum

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Protez ve peyroni ameliyatlarını birlikte yapabiliriz. Detaylı bilgi için 0532 254 4136 bu numaradan arayabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dilerim..

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun…
   Protez ve peyroni ameliyatını birlikte yapabiliriz. Detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

  • yasemin asistan

   Seçilecek protezin tipine göre 30.000 60.000 arası değişiyor

 • Mehmet

  Merhaba yasim.45 ereksiyon sorunum var ve erken bosaliyorum iliski kisa suruyor 20 yil once toplar damar genislemesi gecirdik kasikta anjio ve dopler ve papaverin oldum gata ileride bir durum olasiligi var denildi mutluluk cubugu olabilir dendi bununla ilgili yardimci olucak samimi icten bir doktor hekim ile irtibata gecmek istiyorum ilac tedavisi olumsuz ise dyrum ne gerektirir hekim ile karar verilir tsk saygilar

  • Prof Dr Coşkun Şahin

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.
   Ereksiyon problemi yaşıyorsanız penis protezi son basamak tedavisidir. Buan ihtiyacınız olup olmadığını görüşme, muayene ve karşılıklı sohbetimizden sonra karar verebiliriz. Detaylar için bize başvurabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

  • Kaya erdaş

   Bazı firmalar sgk kapsamında bir miktarının karşılandığını belirtiyorlar. Ve ömür boyu garanti veren fda onaylı firmalarda var olduğunu biliyoruz sizde durum nedir gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim..ve tek parçalı protezin maliyetini rica edicem.kolay gelsin

 • ŞEVKET lafci

  Piyasadan temin ettiğim haplardansa sonuç alamıyorum yeterince erksiyona ulaşamadım penis protezi yaptırmak istiyorum bilgi verirmisiniz

 • Tevfik

  Merhaba Bnm yaşım 50 bnde hem sertleş me ve peyronie hastalığı var fakat eğrilik yok gibide 3 parçalı protez ve ameliyat için bilgi istiyorum

 • Kaya erdaş

  Bazı firmalar sgk kapsamında bir miktarının karşılandığını belirtiyorlar. Ve ömür boyu garanti veren fda onaylı firmalarda var olduğunu biliyoruz sizde durum nedir gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim..ve tek parçalı protezin maliyetini rice eşi cem.kolay gelsin

 • slm hocam ben mersinde oturuyorum 37 yaşındayım 10 senedir sertleşme sorunum fakülte hastanesinde renklim utrasyon yaptırdım temiz cıktı 12 seyan şok dalga yaptırdım fayda etmedi normalde macun ara arfayda ediyordu şimdi fayda etmiyor viyegra türü haplarda işeyaramıyor bana ne önersiniz

  • yasemin asistan

   Normal dahil çıksanız normal yollardan ereksiyon sağlayamıyor iseniz ya penise iğne tedavisi ya da penis protezi ameliyatı yaparız

 • Bedii Ener

  Sayın Prof Dr Coşkun Şahin merhaba:

  Takribi üç yıl kadar önce genç partnerimle sert cinsel ilişkide penisim sert bir hareketle kıvrıldı. Ve o sırada penisim incinmiş. O an biraz acıdı ama ilişkiye devam ettim. O anda farkında olmadım… Daha sonra penisimde doku bozukluğu olduğunu ve penisimin orta kısımda dokunun toplanarak kamburumsu bir şekilde bozulduğunu ve penisimin boyunun kısaldığını ve penisimin sola eğildiğini üç dört yıl kadar sonra anladım. Nedeni şiddetli geçirdiğim zatürreden sonra KOAH rahatsızlığımdan dolayı entübe olarak uzun bir süre hastanende yoğun bakımda yattım ve sonda takılı olarak uzunca bir nekahet döneminden sonra rahatsızlığımın farkına vardım. 1953 doğumluyum. Cinsel performansım yerinde. Sertleşme sorunum yok. Bu rahatsızlığımdan önce aşk ve cinsel hayatım oldukça renkliydi. (Rek. Sek. Yönetmen)Bu nedenle eski günlerime dönmek için özellikle penis boyunun eski şekline (15cm)dönmesi için 3 parçalı protez fiyatı ve ameliyat için bilgi istiyorum..
  (3 parçalı protezle penis boyu ne kadar uzatılabilir mi.? Protezle penis kalınlaştırılabilir mi.? )
  Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim

  Sevgiler

  Bedii Ener

  • yasemin asistan

   Geçmiş olsun penis protezleri penis boyunu uzatmaz muhtemelen peniste kireçlenme gelişmiş ona bağlı kısalma var protez ile birlikte birtakım manevralarla penis boyu uzatılabilir enine ve boyuna uzayıp genişleyen protez sizin için uygun olabilir 0 530318 1436 dan randevu alıp gidebilirsiniz

 • s.s

  Merhaba,
  Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyat maliyetini öğrenebilir miyim ?
  Teşekkürler,

 • Gökhan

  6 senedir sertleşme problemim var penil dopler sonucu airtel yetmezlik olduğunu ve protez takılması gerektiğini söylediler aynı zamanda hem şeker ve diyaliz hastasıyım bu durumda ameliyat olmamda bir sakınca varmı ve 3 parçalı protez fiyatı nedir.birde sgk bir kısmını jarşılıyormu.sayın hocam sizinle nasıl iletişime geçebilirim.iyi günler

  • Ali Murat

   Ameliyat olmanız da herhangi bir sakınca yok bunun yanı sıra protez çeşitlerini alternatiflerini konuşarak fiyat bilgisi vermek daha doğru olacaktır internette adresimiz mevcut yüz yüze görüşelim

 • Hakan Boz

  Merhaba,

  Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezleri ücreti öğrenebilirmiyim? Gurbetçiler de bu SGK anlasmalarinda faydalanabilir mi? Anladığım kadar biraz maliyetli bir ameliyat.

Bir yanıt yazın

 • Türkçe
 • English