Peyroni hastalığında ameliyata nasıl karar verilir?

Eğer hastalığın başlangıçtan itibaren, üzerinden 1 yıl geçmiş ise peniste sertlik ile birlikte; eğilme, ağrı, şekil bozukluğu ve kısalık oluşmuş ise ameliyat düşünülmelidir.

Peyroni hastalığında ne zaman ameliyat gereklidir ?

Peyroni hastalığı drama ya da bilinmeyen bir sebepten dolayı penisin eğilmesi olayıdır. Bu eğilmeye sebep olan olay peniste ereksiyonu sağlayan tüplerin kılıflarının, bir şekilde kireçlenmesi ve esnekliğini kaybetmesidir. İlk bir yıl içerisinde bu iltihabı süreç devam ettiği için; ilaç tedavisi ile tedavi yapılır. Bir yıl geçtikten sonra 15 dereceyi Aşan ereksiyon problemi varsa, ağrı oluşuyor ve hasta ilişkiye girmekte zorlanıyor ise ameliyat edilmelidir. Bu ameliyatlar deneyimli ellerde yapılmalıdır. Penisin hem uzatılması, hem düzgün hale getirilmesi başarı için esastır. Aynı zamanda penis Sinirlerine ve damarlarına zarar vermemek gerekir.

Peyroni hastalığında ameliyat nasıl yapılır ?

Peyroni hastalığının ameliyatı için öncelikle penis muayene edilir. Eğriliğin derecesi yönü ve penisin boyu ortaya konur. Eğer penis uzun ise iyilik, az ise plak dediğimiz sertlik, az ise daha kolay bir ameliyat olan dikişlerle eğriliğin giderilmesi ameliyatı yapılır. Bu ameliyat 20 dakika sürer. Hasta aynı gün taburcu olur. Eğer penisi kısa ve iyilik fazla ise o zaman hem penisi uzatmak, hem eğriliğini düzeltmek için greft dediğimiz hastanın damarından cildinden veya ağız içinden alınacak doku ile onarım yapılır. Bu ameliyat 2 saat sürebilir hasta ertesi gün taburcu olur.

Hastaya ağız içi yamadan onarım gerçekleştirdik.Sola ve yukarı olan eğrilik düzeltildi. Penis Uzatıldı .


4 yorum

Bir cevap yazın

  • TürkçeTürkçe
  • EnglishEnglish