Erkeklerde Genital Estetik

Erkeklerde Genital Estetik

Günümüzde vücudun hemen hemen her bölgesine estetik dokunuşlar yapmak mümkün hale gelmiştir. Genital bölge de bunlardan biridir. Kadınlara yönelik genital estetik ameliyatlar yapıldığı gibi erkekler için de genital estetik uygulamalar mümkündür.

Penise yönelik yapılan tüm müdahaleler üroloji uzmanları tarafından yapılır. Bu nedenle erkek genital estetik ameliyatlarının da üroloji uzmanlarınca gerçekleştirilmesi önerilir.

Erkek genital estetik uygulamaları farklı amaçlara yönelik olabilir. Penisi büyütmeye yönelik prosedürler ise günümüzde erkeklere yönelik en popüler genital estetik uygulamasıdır. Genital estetik ile penis kalınlaştırılabilir, uzatılabilir, şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece kişinin özgüven sorunları ve performans kaygıları ortadan kalkar. Daha sağlıklı bir ilişki mümkün hale gelir. Dolaylı olarak ortaya çıkabilecek sertleşme ve erken boşalma sorunları da bu sayede çözülebilir.

Erkeklerde Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Sünnet Hatasının Giderilmesi: Özellikle üroloji ya da çocuk cerrahisi uzmanları tarafından yapılmayan, toplumda sünnetçi olarak bilinen kimselerce yapılan sünnetlerin bazı istenmeyen estetik sonuçları (nadiren işlevsel sorunlarla birlikte) olabilir. Bu durum ilerleyen yaşlarda erkeği rahatsız edebilir, penis estetiği ameliyatına başvurmak gerekebilir.

Penis Büyütme Ameliyatı: Genital estetik uygulamalarının büyük bir bölümü penisi büyütmek amacıyla yapılır. Penisi kalınlaştırmak için penise yağ veya dolgu enjeksiyonu yapılabilir. Penisi uzatmak için ise penisi pubis kemiğine sabitleyen bağın kesilmesi ya da penis kökündeki fazla yağların alınması yöntemlerine başvurulabilir. Böylece penisin 4 cm’e kadar uzatılabilmesi mümkün olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız

İdrar Deliği Estetiği: Erkek bebeklerde görülen en önemli doğumsal ürolojik anomalilerden biri hipospadias’tır. İdrar deliğinin olması gereken yerde penisin başında, en uç noktasında olmaması durumudur. Elektif bir ameliyat değildir. Tıbbi olarak mutlaka yapılması gerekir. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Penis Eğriliği (Peyronie): Penisi çevreleyen kılıfın kireçlenmesi ile penisin genellikle yukarıya doğru eğrilmesidir. Bu eğrilik cinsel motivasyonu olumsuz etkiler, dahası eğrilik genellikle ilerlemeye meyil eder. 40-45 derecelerden sonra ise cinsel ilişkiye girmek neredeyse mümkün olmaz. Bu kişilerde ayrıca sertleşme güçlüğü de ikinci bir problem olarak ortaya çıkabilir. Kireçlenmiş dokunun çıkarılmasıyla eğrilik giderilebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Penisi Uzatmak Mümkün mü?

Penis boyunu uzatmak mümkündür. Günümüzde penis uzatma ameliyatları deneyimli ürologlar tarafından başarıyla uygulanabilmektedir. Penis boyunu uzatmak cerrahi bir prosedürdür. Ameliyat genel anestezi altında ameliyathane ortamında yapılır. Ameliyat, penisin karın duvarına bağlanmasını sağlayan suspansatuvar ligament bağın kesilmesi ve penisin görünmeyen kısmının görünür hale getirilmesini içerir. Ayrıca kilolu kişilerde penis kökündeki fazla yağ ortadan kaldırılır. Böylece penis boyu 2 ila 4 cm arası uzatılabilir.

Penisi Kalınlaştırmak Mümkün mü?

Penis uzatma ameliyatıyla aynı seansta penisi kalınlaştırmaya yönelik bir işlem de yapılabilir. Penis kalınlaştırma ameliyatı, erkeğin karın bölgesinden elde edilen yağın işlemden geçirilerek penise enjekte edilmesini içerir. Bu uygulama ile penis çapının 6 cm’e kadar kalınlaşması mümkün olabilir. Ancak enjekte edilen bu yağ dokusunun bir bölümü zaman içinde erir. Gerekli olursa işlem tekrarlanabilir. Penisi kalınlaştırmak için başvurulan bir diğer yöntem ise dolgu uygulamalarıdır. Yüze ve dudaklara yapılan dolgu penise de yapılabilir. Dolgu maddesinin penise enjekte edilmesiyle penis kalınlaştırılabilir. Hyaluronik asit içeren bu dolgu penisin hem baş kısmına hem de gövdesine uygulanabilir.

Sonuç

Günümüzde penisi hem büyütmek hem de kalınlaştırmak mümkündür. Cinsel tatmin için kişinin hali hazırdaki penis ölçüleri genellikle yeterlidir. Ancak erkek, penisinin kısa ve ince olduğunu düşünebilir. Kaygı bozukluğu ve performans endişeleri yaşayabilir. Bu da çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Genital estetik uygulamaları ile penis daha büyük bir hale getirilebilir. Böylece çiftlerin cinsel ilişkiden aldığı tatmine katkı sağlanabilir.Bir cevap yazın

  • TürkçeTürkçe
  • EnglishEnglish